Fikk endelig sydd ferdig et lite prosjekt som har ligget noen uker å venten på meg. Det er liksom ikke det samme å sitte inne å sy når solen skinner utenfor. Da er det jo så herlig å nyte dagene ute i hagen 🙂 En liten sommerbukse til prinsessa og tre små luer med ugler.
Ønsker deg en god dag 🙂
Klem Tone´s
Buksen er sydd i tynt lysegrønt bomullstoff med hvite prikker. Lys ribb i livet og strikk nederst på føttene. Mønsteret er ballongbukse fra minikrea.
Luene er sydd i Jersystrech etter mønsteret som jeg tidligere har vist på bloggen. Blir aldri lei av disse luene!
så lekre bukser og luer+ hvor finner du oppskrifter? jeg har vært i den ene butikken etter den andre får å få tak i det men neida:((( har så lyst til å sy sånt til barne barnet mitt? kan du fortelle meg hvor du finner oppskrift?
Hei 🙂
Så gildt du liker buksene. Mønsteret jeg har brukt er fra Minikrea. Veldig bra mønster som kan syes helt enkelt, eller med detaljer.
Tone´s 🙂
Hei!
På desse ugleluene ser det ut som du ikkje har søm i kryss på toppen av lua, men berre ein søm frå side til side…hvis du forstår korleis eg meiner? Korleis gjer du det?